Afternoon Tea 7 april

Afternoon Tea med bokhandel och musik! 7 april kl. 18.00
Musikgäst Andreas Wistrand Band. Andreas har under de senaste åren medverkat i många olika sammanhang. Tillsammans med sina medmusikanter har han gett konserter och lett lovsång i både stora och små sammanhang. Andreas har släppt två skivor med eget material. Texterna berör vardagstro, livet i både medgång och motgång, de handlar om längtan att hålla sig kvar och att kämpa vidare och inte låta det negativa runt omkring trycka ner det som är tänkt att få blomma ut. Andreas med band bjuder på en fin och musikalisk stund med texter som berör och dröjer sig kvar.
Under kvällen kommer det även finnas möjlighet, för den som vill, att köpa sig en bok i vår tillfälliga påskbokhandel.
Servering!

Publicerat den 28 februari